Podporujeme lidi
v rozvoji podnikání,
které může měnit svět
O nás
Náš příběh
Historii JICu píšou naši klienti
Začínali jsme jako studentský projekt v JICu, který nám poskytl cenné know-how pro rozjezd podnikání. Dnes sami podporujeme nadějné technologické projekty a investujeme do startupů.
2004
Na dveře teprve rok starého JICu zaklepal Václav Muchna. Tehdy jako student přišel s nápadem na systém správy tisku pro firmy. Dnes Y Soft zaměstnává stovky lidí a působí na několika kontinentech.
2007
Flowmon Networks vyrostla z univerzitního projektu a první kanceláře měla na JICu. Prodej firmy v roce 2021 přinesl na jižní Moravu další kapitál a zkušenosti. Ty Jura Tobola předává dalším podnikatelům jako náš senior konzultant.
2010
Mezinárodní akcelerátor StarCube podpořil 62 startupů, které získaly investice za více než 122 milionů korun. Mezi nimi byl na začátku i nenápadný projekt Olivera Dlouhého s názvem Skypicker.cz. Ten se rozhodl zpřístupnit a zjednodušit nákup letenek. Jeho firmu nyní celý svět zná pod jménem Kiwi.com.
2010
Na prvopočátku firmy GINA bylo v roce 2010 katastrofální zemětřesení na Haiti. Zbyněk Poulíček společně s Borisem Procházkou a Petrou Černou vyvinuli software, který by pomáhal propojovat záchranné a bezpečnostní složky.
2015
Kořeny brněnského úspěchu na poli počítačové analýzy řeči sahají do roku 2006. Skupina vědců z Fakulty informačních technologií VUT vyvinula fonémový rozpoznávač. S JICem v zádech vyrostla z vědeckého projektu firma Phonexia.
2018
Přivedli jsme do Brna vesmír. ESA BIC má za cíl podporu využití kosmických technologií v běžném životě, zajištění podpory výzkumu, vývoje a inovací a zpeněžení jejich výsledků. My se staráme o brněnskou pobočku kosmického inkubátoru.
Inovační ekosystém roste s námi
2002
Díky Regionální inovační strategii v ČR dosáhl Jihomoravský kraj řady úspěchů. Rychle se jím inspirovaly ostatní kraje a dnes mají svou inovační strategii i další regiony.
2011
Startujeme speed dating pro technologické firmy JIC 120 vteřin. Chceme jím podpořit rozvoj nové spolupráce mezi technologickými firmami navzájem nebo s výzkumnými organizacemi. Tímto způsobem jsme propojili už stovky společností a nastartovali více než tisícovku nových spoluprací.
2018
Vytváříme profesionální síť inovačních center, která od roku 2021 funguje pod značkou Ynovate. Nacházením synergií, přímou spoluprací s podnikateli i sdílením kontaktů podporujeme společně vznik a rozvoj inovativního, ambiciózního a udržitelného podnikání v Česku.
2019
V roce 2019 jsme vytvořili platformu JIC+ pro komunitu lidí, kteří vlastní a řídí firmy. Sdílí si navzájem své zkušenosti, učí se jeden od druhého. Komunita nabízí bezpečný prostor k dialogu a vzdělávání.
2021
Začínáme organizovat Velvet Innovation meetupy, krátká neformální setkání, na kterých se účastníci dozví, co se v inovačním ekosystému #brnoregion chystá, sdílí úspěchy dosavadních projektů a hledají možnosti spolupráce.
Nové projekty pro lepší kraj
2014
Otevřeli jsme INTEMAC, kde pomáháme výrobním a technologickým firmám rozvíjet úroveň digitalizace, automatizace nebo robotizace. Pomohli jsme tak desítkám firem z regionu vymyslet, navrhnout nebo sestavit zcela nová řešení.
2015
Spustili jsme JIC VENTURES, investiční nástroj podporující nadějné firmy v rychlejším růstu. Cílem není jen finanční profit. Úspěšné firmy totiž pomáhají i rozvoji celého regionu.
2016
Ve spolupráci s městem Brnem startujeme program Kreativní vouchery Brno. Vůbec první program na podporu propojení kreativců a firem z dalších oborů v Česku. Inspirujeme tím i další města a kraje.
2017
Otevřeli jsme první FabLab v Česku. Nonstop veřejně přístupná digitální dílna nabízející možnost práce s 3D tiskárnou, řezacím plotterem, laserovou řezačkou nebo CNC frézkou.
2020
Otevíráme kreativní hub KUMST – zázemí pro kreativce, které dosud v Brně chybělo. Jeho cílem je propojit profesionály napříč kreativními odvětvími, rozvíjet jejich schopnost živit se tvorbou a podporovat tím i ostatní odvětví.
2022
V KUMSTu vzniká první herní inkubátor v České republice. Slouží herním startupům a studiím, nabízí jim oborové vzdělávací akce, konzultační hodiny s experty z různých odvětví, ale i fyzický prostor a zázemí. Už teď se do něj hlásí první týmy herních vývojářů.
Proč se stát klientem JICu
Lidé na JICu
-
Experti z praxe i průkopníci inovací
-
Lidé na JICu jsou pevně spojeni s jihomoravským ekosystémem. Najdete mezi nimi podnikatele, experty a specialisty i důležité členy národních i mezinárodních sítí.
Etický kodex
Napsat v aplikaci FaceUp
Naše projekty
INTEMAC je výzkumné a inovační centrum, které jsme založili pro podporu průmyslu 4.0 ve výrobních a technologických firmách.
JIC+
Zajímá mě komunita inovačního ekosystému
Spolufinancování
Projekt: PROVOZ INFRASTRUKTURY JIC
Projekt je zaměřen na zvýšení kvality služeb JIC a posílení stabilityprovozu inovační infrastruktury prostřednictvím vzdělávání
interních konzultantů, posílení marketingových aktivit
a podpory financování neskladovatelných síťových dodávek
v objektech INTECH TI1, INMEC a KUMST.
Projekt: MODERNIZACE INFRASTRUKTURY JIC
Projekt je zaměřen na zkvalitnění inovační infrastruktury JIC, které provozujesíť inkubátorů a poskytuje služby s vysokou přidanou hodnotou inovativním
rozvíjejícím se firmám. Hlavní aktivitou projektu jsou stavební práce
a pořízení vybavení spojené s modernizací objektů technologických
inkubátorů INTECH, INMEC a KUMST.