Oznámení protiprávního jednání

JIC je postaven na respektu k dodržování právních předpisů a na vysokých etických a morálních hodnotách. Pro odhalování možného protiprávního jednání jsme vytvořili vnitřní oznamovací systém v souladu se zákonem č. 171/2023 Sb., o ochraně oznamovatelů („Zákon“) postavený na důvěrnosti a nestrannosti posuzování každého oznámení.

Jaká porušení lze oznámit prostřednictvím vnitřního oznamovacího systému? 

Prostřednictvím vnitřního oznamovacího systému mohou oznamovatelé oznámit podezření na porušení právních předpisů nebo porušení etického kodexu JIC. 

Oznámením a oznamovatelům vymezeným v Zákoně jsou garantována práva vyplývající ze Zákona a ze zásad ochrany osobních údajů JIC (k dispozici zde: https://www.jic.cz/gdpr), zejména ochrana jejich totožnosti a ochrana před odvetnými opatřeními. Všechna oznámení jsou řešena důvěrně, nestranně a o výsledcích prověřování je oznamovatel vyrozuměn, pokud s námi zůstane v kontaktu. 

Kdo může podat oznámení prostřednictvím vnitřního oznamovacího systému? 

Prostřednictvím vnitřního oznamovacího systému mohou podat oznámení zaměstnanci JIC (včetně uchazečů o zaměstnání a bývalých zaměstnanců a dobrovolných pracovníků, stážistů, praktikantů a dalších osob vykonávajících práci pro JIC).  
 

Oznámení obsahuje údaje o jménu, příjmení a datu narození, nebo jiné údaje, z nichž je možné dovodit totožnost oznamovatele.  

Jak podat oznámení prostřednictvím vnitřního oznamovacího systému? 

Výkon funkce příslušné osoby zajišťuje Olga Denemarková (Human Potential Manager). Pro podání oznámení můžete využít následující oznamovací kanály: 

  • Pro sjednání schůzky za účelem podání osobního oznámení využijte následující kontakty: e-mail denemarkova@jic.cz nebo telefonní číslo +420 603 259 388. 

Jak podat externí oznámení?  

Oznamovatel může oznámit protiprávní jednání ve smyslu Zákona přímo Ministerstvu spravedlnosti ČR, a to písemně, ústně nebo osobně. Více informací naleznete na https://oznamovatel.justice.cz/